Tabliczki adresowe

Wyświetlanie 1–24 z 31 wyników

Tabliczki adresowe

Tabliczka adresowa to tablica z numerem domu i nazwą ulicy, którą montujemy na zewnątrz, w widocznym miejscu. Wydawałoby się, że nie jest to nic skomplikowanego, a jednak znalezienie odpowiedniej tablicy z numerem na dom może pochłonąć trochę czasu i energii. Nie aż tak dużo, jeżeli trafiłeś do nas. Opowiemy, czym jest i jak powinna wyglądać tabliczka adresowa, a także jakie materiały są najlepsze do jej wykonania oraz gdzie i w jaki sposób zamówić tabliczkę z numerem na dom.

Czy tabliczka adresowa na dom jest konieczna? Kiedy trzeba ją powiesić?

Tabliczka informacyjna z numerem domu (a czasem także z nazwą ulicy czy dzielnicy – ale o tym niżej) powinna znaleźć się na każdym budynku, bez wyjątku. Zgodnie z prawem, a dokładnie art. 47b prawa geodezyjnego i kartograficznego, właściciele mają obowiązek umieszczenia informacyjnej tabliczki z numerem budynku najpóźniej 30 dni od otrzymania zawiadomienia o ustaleniu numeru. Nie bez znaczenia pozostaje też jej umiejscowienie – tabliczka z numerem domu powinna wisieć w widocznym miejscu, na ścianie frontowej lub na ogrodzeniu. Za brak tabliczki adresowej grozi grzywna 250 zł – choć to nie grzywną powinniśmy się przejmować a… własnym zdrowiem. Prawidłowo wyeksponowana tablica z adresem budynku może pomóc nie tylko listonoszowi czy kurierowi, ale przede wszystkim karetce pogotowia szybciej trafić na miejsce, jeśli będziemy potrzebować pomocy.

Tabliczka adresowa – jak powinna wyglądać?

Standardowo tabliczka adresowa powinna zawierać numer budynku i jako taką możemy kupić ją nawet w lokalnym markecie budowlanym. Nie ma co prawda prawnego obowiązku, aby tabliczka zawierała także dodatkowe dane adresowe, ale od tej zasady funkcjonują wyjątki. Każda gmina może te regulacje wprowadzić we własnym zakresie i narzucić mieszkańcom obok numeru domu również obowiązek umieszczenia na tabliczce adresowej nazwy ulicy, dzielnicy czy osiedla. Dlatego żeby upewnić się, że Twoja tabliczka adresowa spełnia wymagania prawne, sprawdź czy Twoja gmina posiada uchwałę regulującą tę kwestię.

Tabliczka na dom z nazwą ulicy

Tabliczki adresowej zawierającej dodatkowe, spersonalizowane informacje nie sposób kupić stacjonarnie ani od ręki. Skąd zatem ją zdobyć? Rozwiązaniem jest Internet i znalezienie tabliczki na dom w sieci. Rozwiązanie to jest równie wygodne, co problematyczne, bo po wpisaniu odpowiedniej frazy w wyszukiwarkę wyłania się prawdziwy gąszcz ofert. Często trudno zweryfikować producenta i jakość użytych przez niego materiałów, a co za tym idzie trwałość produktu. Dlatego cieszymy się, że trafiłe na naszą stronę i zapraszamy do zamówienia personalizowanej tabliczki, zawierającej nazwę ulicy i numer domu, a także pasującą grafikę za naszym pośrednictwem. Gwarantujemy najwyższą jakość materiału, precyzyjne wykonanie bez rdzy, zacieków na elewacji czy blaknięcia kolorów, a także mnogość wzorów i czcionek.

Z czego jest zrobiona tabliczka na dom z MTA?

W MTA tabliczki adresowe tworzymy z najwyższej jakości stali nierdzewnej lub aluminium. Każdą z naszych metalowych tabliczek na dom wycinamy za pomocą precyzyjnych wycinarek laserowych. Dzięki temu jesteśmy w stanie umieścić na tabliczce adresowej nie tylko numer domu, ale też dowolny inny tekst (najczęściej jest to nazwa ulicy lub miejscowości, ale możliwości są prawie nieograniczone). Tabliczka z numerem domu wykonana z metalu zabezpieczonego odpowiednimi powłokami jest trwała i odporna na warunki atmosferyczne. Przy zerowej konserwacji tabliczka adresowa MTA będzie służyć przez długie lata, nie blaknąc ani nie korodując, a więc nie brudząc rdzą elewacji budynku.

Metalowa tabliczka adresowa z MTA

Metalowe tabliczki adresowe to nie tylko jakość, ale także ponadczasowy, elegancki wygląd. Nowoczesna tabliczka adresowa to atrakcyjny dodatek, który zgrabnie i w przemyślany sposób wkomponuje się w design prywatnej posesji, ale także budynków komercyjnych czy użyteczności publicznej. Dodatkowym atutem tabliczki z numerem domu MTA jest niewielka waga, kompaktowe wymiary i łatwość montażu. Wystarczą śruby lub wkręty i oryginalna, stylowa tabliczka adresowa może zawisnąć na Twoim domu, furtce czy ogrodzeniu.

Jak zamówić tabliczkę z numerem na dom?

Zapraszamy Cię do zapoznania się z naszą szeroką ofertą tabliczek adresowych. Możesz wybrać jedną z naszych grafik lub zaproponować własną. Każdą tabliczkę możesz dodatkowo spersonalizować, wybierając tekst, kolor oraz decydując, czy wykończenie tabliczki z adresem domu ma być błyszczące czy matowe. Wszelkie informacje wpisz w uwagach do zamówienia – w ten sposób będzie nam najłatwiej dopasować produkt do Twoich potrzeb. A w razie pytań, skontaktuj się z nami na czacie!